''Τριάρα'' της Μπάγερν στην Παρί του Μπουφόν (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε της Παρί Σεν Ζερμέν με 3-1 στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα.

Με τις δύο ομάδες να μην έχουν στην διάθεση τους όσους διεθνείς έδωσαν το παρών στο Παγκόσμιο Κύπελλο αγωνίστηκαν στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας για το International Champions Cup.

Οι ''Παριζιάνοι' παρατάχθηκαν με αρκετά νεανική ομάδα με εξαίρεση τον Τζιαλουίτζι Μπουφόν που αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε για την Παρί ο 18χρονος Γουεά στο 31' . Οι Βαυαροί απάντησαν στο δεύτερο ημίχρονο με το τέρμα του Μαρτίνεθ στο 60' ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Σάντσες με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε την ανατροπή για την ομάδα του Νίκο Κόβατς που είχε παραπάνω λύσεις από τον Τόμας Τούχελ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τσίρκζεε στο 78'.