Τράμπζονσπορ - Φενέρμπαχτσε 3-1: Σούπερ Μπακασέτας - Συνεχίζει στην κορυφή (vid)

H Τράμπζονσπορ νίκησε με 3-1 τη Φενέρμπαχτσε - Δύο φορές βρήκε δίχτυα ο Τάσος Μπακασέτας.

Ο Τάσος Μπακασέτας συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις με την Τράμπζονσπορ. Σημείωσε δύο γκολ στην επικράτηση επί της Φενέρμπαχτσε με 3-1. Με αυτόν τον τρόπο έφτασε τους 21 βαθμούς μετά από 9 αγωνιστικές αφήνοντας δεύτερη με 19 την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.

Όσον αφορά στην εξέλιξη της αναμέτρησης, η Φενέρμπαχτσε προηγήθηκε (3') με τον Ρόσι, όμως έμεινε με δέκα στο 23′ λόγω αποβολής του Κιμ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Έλληνας διεθνής μέσος, Τάσος Μπακασέτας, ισοφάρισε με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 83ο λεπτό, ο Τάσος Μπακασέτας με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Σαρί διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πλέον, ο Έλληνας διεθνής είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος με επτά γκολ!

Ο Βίτορ Περέιρα χρησιμοποίησε τους: Μπαγιντίρ, Νόβακ, Μιν-Γιάε Κιμ, Σάλαϊ, Καντιόγλου (87΄ Πέλκας), Κρέσπο (87΄ Σανγκαρέ), Λουίζ Γκουστάβο, Οσάγι-Σάμουελ, Ρόσι (75΄ Τίσεραντ), Οζίλ (75΄ Σόσα), Βαλένσια (62΄ Ντουρσούν).