Σκόρερ ο Παυλίδης και βασικός ο Χατζηδιάκος στο 5-1 της Αλκμάαρ επί της Ουτρέχτης, του Δουβίκα!

Η Αλκμαάρ με τον Παυλίδη ν' ανοίγει το σκορ και βασικό τον Χατζηδιάκο, διέλυσε 5-1 την Ουτρέχτη του Δουβίκα για την 9η αγωνιστική της Ολλανδικής Eredivisie. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Οι Παυλίδης και Χατζηδιάκος πανηγύρισαν στο ματς της 9ης αγωνιστικής της με ...άρωμα Ελλάδας αφού η Αλκμάαρ τους διέλυσε την Ουτρέχτη του Δουβίκα 5-1!

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν εύκολα, όπως μαρτυράει και το τελικό σκορ, έχοντας τους δύο Έλληνες βασικούς.

Μάλιστα, ο πρώτος, ήταν εκείνος που πέτυχε και το 1-0 με κοντινή προβολή μόλις στο 6ο λεπτό!

Στην «αντίπερα όχθη» ένας ακόμα διεθνής ποδοσφαιριστής μας, ο Δουβίκας, που απέτυχε να βρει δίχτυα ωστόσο κι αντικαταστάθηκε στο 78’…

Όπως κι οι παίκτες των νικητών. Στο 78' επίσης ο Χατζηδιάκος και πέντε λεπτά νωρίτερα ο σκόρερ...