Πασιένσια: «Να δείξουμε ένα διαφορετικό πρόσωπο κόντρα στον Ολυμπιακό»

Ο Γκονσάλο Πασιένσια αναφέρθηκε στο παιχνίδι της Άιντραχτ κόντρα στον Ολυμπιακό την προσεχή Πέμπτη (21/10) για τους ομίλους του Europa League.

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε σε δηλώσεις του ο Γκονσάλο Πασιένσια, μετά την ήττα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης από την Χέρτα Βερολίνου για την 8η αγωνιστική της Bundesliga.

Ο 27χρονος επιθετικός βρήκε δίχτυα στο συγκεκριμένο ματς, αλλά η ομάδα του έχασε τελικά 2-1 από την αντίπαλό της και υπέστη την πρώτη της εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα και δεύτερη συνολικά την τρέχουσα σεζόν στην κατηγορία.

«Το πρώτο ημίχρονο (σ.σ. κόντρα στην Χέρτα) δεν ήταν καλό. Παρουσιαστήκαμε καλύτεροι στο δεύτερο 45λεπτο και παλέψαμε. Τελικά, δεν καταφέραμε να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα και γνωρίσαμε την ήττα.

Πρέπει να κοιτάξουμε τα λάθη που κάναμε και να δείξουμε ένα διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο την προσεχή Πέμπτη (21/10) με αντίπαλο τον Ολυμπιακό», είπε ο Πασιένσια, που στο παρελθόν είχε αγωνιστεί και με την φανέλα του Ολυμπιακού.