Με χατ τρικ ως το 19' ο Στεπίνσκι έδωσε τη νίκη στον Άρη Λεμεσού επί της Ανόρθωσης!

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του Κυπριακού πρωταθλήματος βρέθηκε ο Άρης Λεμεσού νικώντας 3-2 την Ανόρθωση με τον Στεπίνσκι να σκοράρει τρις έως το 19ο λεπτό!

Σούπερ... Μάριους!

Με απόλυτο πρωταγωνιστή και μοναδικό σκόρερ τον Μάριους Στεπίνσκι ο Άρης Λεμεσού νίκησε με το, χορταστικό, 3-2 την Ανόρθωση στο μοναδικό Σαββατιάτικο ματς της 4ης αγωνιστικής του Κυπριακού πρωταθλήματος κι αναρριχήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας του.

Ο Ο Πολωνός επιθετικός σημείωσε χατ-τρικ στα πρώτα 19 λεπτά του αγώνα (12', 16' και 19') και παρά την αντεπίθεση της «Κυρίας» χάρισε στην ομάδα του (που προερχόταν από δύο ματς χωρίς γκολ και με συγκομιδή ενός πόντου) το τρίποντο.

Η Ανόρθωση (που προερχόταν από νίκη) ανέβασε ρυθμούς μετά τα τρία τέρματα που δέχτηκε.

Ωστόσο, δεν της έφτασαν τα γκολ των Ουάρντα (από ασίστ ενός άλλου «Ελλαδίτη», του Ντέλετιτς) και Καλτσά (από ασίστ Ουάρντα) για γυρίσει το ματς, μένοντας έτσι με τρεις πόντους στη 10η θέση.