Σέριφ Τιρασπόλ: Δύο γκολ ο Κολοβός στη νίκη επί της Ντιναμό Άουτο με 7-0

Δύο γκολ ήταν η συμβολή τού ιδιαίτερα διακριθέντα Δημήτρη Κολοβού στην ευρεία εκτός έδρας νίκη της Σέριφ Τιρασπόλ σε βάρος της Ντιναμό Άουτο με σκορ 7-0.

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Δημήτρη Κολοβό στην εκτός έδρας νίκη της Σέριφ Τιρασπόλ επί της Ντιναμό Άουτο με σκορ 7-0.

Ο 28χρονος Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός σημείωσε δύο γκολ και ήταν εκ των πρωταγωνιστών της ομάδας του.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού «χτύπησε» δις στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς πέτυχε το 0-3 στο 49ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή και οκτώ λεπτά αργότερα (57') σημείωσε το τέταρτο τέρμα της ομάδας του (0-4).

Με αυτή τη νίκη η Σέριφ παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Μολδαβίας με 19 βαθμούς, ωστόσο έχει δύο αγώνες λιγότερους από τις Μιλσάμι (24 β.) και Πετροκούμπ (22 β.) που προπορεύονται (8 ματς έναντι 10 των δύο πρώτων).