Bundesliga: Η αντίπαλος του Ολυμπιακού, Άιντραχτ έμεινε στο 1-1 με την Στουτγκάρδη (highlights)

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League δεν μπόρεσε να νικήσει την Στουτγκάρδη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα highlights της τέταρτης αγωνιστικής στην Bundesliga

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Στουτγκάρδης. Ο Κόστιτς στο 79ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Εuropa League, αλλά στο 87ο λεπτό ο Μαρμούς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Σάββατο (11/9)

Επίδειξη δύναμης από την Μπάγερν Μονάχου του Γιούλιεν Νάγκελσμαν κόντρα στη Λειψία. Ο νεαρός τεχνικός επέστρεψε στη «Ρεντ Μπουλ Αρένα» αυτή τη φορά ως αντίπαλος και οι Βαυαροί επικράτησαν με το εμφατικό 4-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι πρωταθλητές Γερμανίας έφτασαν τους δέκα βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές, δύο πίσω από την πρωτοπόρο Βόλφσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 12ο λεπτό και με τους Μουσιάλα (47') και Σανέ (54') «κλείδωσαν» το τρίποντο στις αρχές του β' μέρους.

Η Λειψία μείωσε προσωρινά με τον Λάινερ (58') αλλά το παιχνίδι είχε πάρει τον δρόμο του. Μάλιστα, ο Τσούπο Μόουτινγκ βρήκε δίχτυα στις καθυστερήσεις (92') διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Πλούσιο θέαμα χάρισαν Λεβερκούζεν και Ντόρτμουντ στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Bundesliga. Οι «κιτρινόμαυροι» αν και κυνηγούσαν στο σκορ τις «ασπιρίνες» κατάφεραν στο τέλος να πάρουν την νίκη με 4-3.

Ακάθεκτη συνεχίζει την φετινή της πορεία στο πρωτάθλημα η Βόλφσμπουργκ, αφού πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ με 2-0.