Liga NOS: Η ανώτερη Μποαβίστα 3-0 την Πάσος Φερέιρα, διπλό η Μαρίτιμο

Πρώτες νίκες για Μποαβίστα και Μαρίτιμο κόντρα σε Πάσος Φερέιρα (3-0) και Μπελενένσες (1-2) αντίστοιχα. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 2ης αγωνιστικής της Liga NOS.

Τους πρώτους τρεις βαθμούς της πανηγύρισε η Μποαβίστα, επικρατώντας με 3-0 της Πάσος Φερέιρα, για την 2η αγωνιστική της Liga NOS.

Στο «Εστάδιο ντε Μπέσα» οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι επί 90 λεπτά υποχρεώνοντας την Πάσος Φερέιρα στην πρώτη ήττα της. Ο Γιουσούφα Ντζάι άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η Μποαβίστα συνέχισε να έχει τον έλεγχο.

Στο 61ο λεπτό ο Τσάβι Γκαρθία διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Ζοάο Πέδρο Σόουζα, ενώ ο Χεριέλ δε Σάντις από τη Βενεζουέλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 79ο λεπτό.

Μπελενένσες - Μαρίτιμο 1-2

Το ρόδι στο φετινό πρωτάθλημα έσπασε και η Μαρίτιμο, η οποία πέρασε από την έδρα της Μπελενένσες, επικρατώντας με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους με δύο γρήγορα γκολ από τους Αντρέ Βιντιγκάλ (13') και Αλί Αλιπούρ (15').

Το μόνο που μπόρεσε να κάνει η Μπελενένσες ήταν να μειώσει στο 45ο λεπτό με τον Αλιούνε Ντουρ.