«Καρέ» η Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε φιλικό προετοιμασίας!

Η Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς σε φιλική αναμέτρηση, στο Λονδίνο, μ' αντίπαλο την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-2

Ανήμερα της ανακοίνωσης της επέκτασης του συμβολαίου του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ως το 2024 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε από την Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Λόφτους Ρόουντ» με το ευρύ 4-2!

Κι όλα αυτά παρότι μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λίνγκαρντ άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλους», αλλά η ομάδα του Λονδίνου (που αγωνίζεται στην Championship) είχε άμεση αντίδραση, ισοφαρίζοντας με τον Όστιν τέσσερα λεπτά αργότερα.

Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου, αλλά οι «πρωτευουσιάνοι»... τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι με ακόμη τρία γκολ στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους, με τους Ντάικς και Οντουμπάγιο να είναι οι σκόρερ.

Ο πρώτος στο 53’ και στο 59’ και ο δεύτερος στο 58’.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (από την οποία έλειπαν πολύ βασικοί που αγωνίστηκαν στο Euro) το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει στο 73’ με τον Ελάνγκα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2!