Χόλσταϊν Κίελ - Κολωνία 1-5: «Πεντάρα» και... Bundesliga! (highlights)

Η Κολωνία επιβλήθηκε 5-1 της Χόλσταϊν Κίελ εκτός έδρας (είχε ηττηθεί 0-1 στο πρώτο ματς) και παρέμεινε στη Bundesliga. Εκτός αποστολής ο Λημνιός

Δεν το κουνάει η Κολωνία! Παρά το 0-1 από τη Χόλσταϊν Κίελ στο πρώτο παιχνίδι, οι «Τράγοι» έδειξαν τις διαθέσεις τους και την υπέταξαν 5-1 εκτός έδρας για να παραμείνουν στη Bundesliga.

Ο Έκτορ άνοιξε μόλις στο τρίτο λεπτό το σκορ για την ομάδα του Δημήτρη Λημνιού - ήταν εκτός αποστολής - ενώ ο Λι-Γιάε Σουνγκ ισοφάρισε σε 1-1 στο επόμενο λεπτό για τους γηπεδούχους, την εστία των οποίων υπερασπίστηκε ο Γιάννης Γκέλιος. Δύο γκολ του Άντερσον από ισάριθμες ασίστ του Κάιντς μέσα σε επτά λεπτά (6' και 13') έφεραν το 1-3!

Ο Τσίχος στο 39' έκανε το 1-4 και τελείωσε σε μεγάλο υπόθεση την παραμονή των δύο ομάδων σε πρώτη και δεύτερη κατηγορία αντίστοιχα. Το τελικό σκορ (1-5) διαμόρφωσε ο Σκίρι με εκτέλεση πέναλτι στο 84ο λεπτό.