Βέρντερ Βρέμης - Λειψία 1-2: Στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας οι «Ταύροι» (highlights)

Η Λειψία νίκησε στην παράταση τη Βέρντερ Βρέμης με 2-1 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας.

Συναρπαστικός ήταν ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου Γερμανίας ανάμεσα στη Βέρντερ Βρέμης και τη Λειψία.

Οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές στην παράταση με τη φιλοξενούμενη ομάδα να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να παίρνει την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.

Ο Χουάνγκ Τσαν στο 93ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους «Ταύρους», αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στη συνέχεια με τον Μπίτενκουρτ.

Λίγο πριν το φινάλε όμως η Λειψία μπόρεσε να βρει και πάλι το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, αυτή τη φορά με γκολ του Φόρσμπεργκ.

Πλέον αναμένεται το αποτέλεσμα του άλλου ημιτελικού (1/5, 21:30) ανάμεσα στη Ντόρτμουντ και τη Χόλσταϊν Κιλ για να συμπληρωθεί το ζευγάρι του τελικού.