Καϊσέρισπορ-Γαλατασαράι 0-3: Όλα τα λεφτά Ονιεκούρου και Φαλκάο

Χένρι Ονιεκούρου και Ραφαμέλ Φαλκάο οδήγησαν τη Γαλατασαράι σε μία εύκολη εκτός έδρας νίκη με σκορ 3-0 επί της Καϊσέρισπορ.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Γαλατασαράι που επικράτησε με σκορ 3-0 της Καϊσέρισπορ στην οποία αγωνίστηκε βασικός ο Δημήτρης Κολοβέτσιος. Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Γαλατά ήταν ο Ραδαμέλ Φαλκάο.

Ο Κολομβιανός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό με εξαιρετικό τελείωμα πάνω στην κίνηση. Η Καϊσέρισπορ δεν μπόρεσε σε καμία στιγμή της αναμέτρησης να απειλήσει την αντίπαλο της.

Στο 81' ένας ποδοσφαιριστής που έχει απασχολήσει έντονα τον Ολυμπιακό, ο Χένρι Ονιεκούρου ήταν αυτός που έκανε το 0-2 και διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας. Ο πρώην εξτρέμ της Μονακό ήταν αυτός που στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης βρήκε ξανά δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τη Γαλατασαράι.