Τι έκανε ο Φετφατζίδης στην ισοπαλία 1-1 της Αλ Κορ με Αλ Σαλίγια

Παρών στην ισοπαλία με 1-1 της Αλ Κορ κόντρα στην Αλ Σαλίγια ήταν ο Γιάννης Φετφατζίδης που αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι για το πρωτάθλημα του Κατάρ.

Βασικός έπαιξε ο Γιάννης Φετφατζίδης στον σημερινό (23/2) αγώνα της Αλ Κορ με αντίπαλο την Αλ Σαλίγια για το πρωτάθλημα της μεγάλης κατηγορίας του Κατάρ.

Ο διεθνής Έλληνας μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε μάλιστα σε όλο το ματς, που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1, ενώ είδε και την κίτρινη κάρτα στο 82ο λεπτό. Κάλυψε τη δεξιά πτέρυγα της επίθεσης της ομάδας του και είχε και μία καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Αλ Κορ με αυτή την ισοπαλία διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή στη Stars League του Κατάρ.

Η ομάδα του 29χρονου Έλληνα άσου παρέμεινε στην 11η και προτελευταία θέση της βαθμολογίας και εντός της ζώνης των πλέι άουτ παραμονής, απέχοντας μόλις έναν βαθμό από τις Αλ Ουάκρα και Ουμ-Σαλάλ, οι οποίες βρίσκονται ακριβώς πάνω από τη ζώνη.