Χόρχε Σαμπάολι: Αποβλήθηκε για διαμαρτυρία - Ένταση τη στιγμή που έβγαινε εκτός (vid)

Φοβερά πράγματα στη Βραζιλία με πρωταγωνιστή τον προπονητή, Χόρχε Σαμπάολι, ο οποίος αναλαμβάνει τη Μαρσέιγ αλλά πρόλαβε και αποβλήθηκε σε αγώνα της Ατλέτικο Μινέιρο, στη Βραζιλία ενώ υπήρξε ένταση τη στιγμή που έβγαινε εκτός αγωνιστικού χώρου!

Ο Χόρχε Σαμπαόλι, όπως αναφέρουν στο εξωτερικό έχει συμφωνήσει να αναλάβει τη Μαρσέιγ, ωστόσο κάθισε στον πάγκο της Ατλέτικο Μινέιρο με αντίπαλο την Σπορτ Ρεσίφε στο τελευταίο όπως όλα δείχνουν παιχνίδι ως κόουτς της Βραζιλιάνικης ομάδας.

Μάλιστα κι ενώ η ομάδα του ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι εις βάρος της Ατλέτικο στο 87ο λεπτό! Ο Σαμπαόλι διαμαρτυρήθηκε, έβρισε τον διαιτητή, αποβλήθηκε και είδε τα τελευταία σκαρφαλωμένος στα κάγκελα.

Βέβαια υπήρξε ένταση τη στιγμή που ο Σαμπαόλι πήγαινε προς τα αποδυτήρια. Για την ιστορία να αναφέρουμε πως ο η Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε τελικά με 3-2 με γκολ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε τα δύο βίντεο με πρωταγωνιστή τον Αργεντινό προπονητή.