Bundesliga: «Αέρας» η Βόλφσμπουργκ στο Μπίλεφελντ, πέρασε μόνη τρίτη (highlights)

Η Βόλφσμπουργκ «καθάρισε» το ματς με την Αρμίνια μέσα σε ένα 25λεπτο, για να επικρατήσει με 3-0 και να περάσει μόνη τρίτη στην κατάταξη. Το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη Budnesliga.

Τι και αν η Αρμίνια δυσκόλεψε πολύ την Μπάγερν πριν από μερικές μέρες, υποχρεώνοντάς τη σε εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 3-3 στο Μόναχο;

Η Βόλφσμπουργκ δεν άφησε την επανακάμψασα στη Bundesliga να... ανασάνει το βράδυ της Παρασκευής, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε ένα 25λεπτο για να φύγει με επιβλητική νίκη 0-3 από το Μπίλεφελντ, στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής που έγινε το βράδυ της Παρασκευής.

Με αυτό το τρίποντο οι «λύκοι» πέρασαν μόνοι στην τρίτη θέση της κατάταξης με 42 βαθμούς, όντες στο +3 από την τέταρτη Άιντραχτ που αγωνίζεται το Σάββατο κόντρα στην Μπάγερν.