Ligue1: Με χατ-τρικ του Γκολόβκιν η Μονακό 4-3 τη Νιμ (highlights)

Με χατ-τρικ του Γκολόβκιν η Μονακό πέρασε 4-3  από την έδρα της ΝιμAποτελέσματα, βαθμολογία, highlights)

Η Μονακό, μετά από συναρπαστικό ματς, πέρασε νικηφόρα 4-3 από την έδρα της Νιμ, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλεξάντρ Γκολόβκιν, που πέτυχε χατ τρικ.

Νωρίτερα, νίκη με ανατροπή πέτυχε η Μπρεστ, η οποία βρεθηκε πίσω στο σκορ, αλλά στο τέλος επικράτησε με 2-1 της Μπορντό. Οι «γιρονδίνοι» προηγήθηκαν με τον Χβανγκ στο 56ο λεπτό, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπρεστ πίεσε και ανέτρεψε το σκορ με τους Μουνιέ (80') και Φεβρ (85')

Τα ματς του Σαββάτου 6/2

Η Λιόν νίκησε 3-0 τη Στρασμπούρ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής και προσωρινά ανέβηκε στην κορυφή της Ligue 1.

Η αποβολή του Τόμασον μόλις στο 15ο λεπτό διεύκολυνε πολύ το έργο της ομάδας του Ρούντι Γκαρσία, που με δύο γκολ του Ντεπάι κι ένα του Εκαμπί πήρε άνετα τους τρεις βαθμούς.

Λανς και Ρεν έμειναν στο 0-0 στο τελευταίο χρονικά ματς του Σαββάτου ενώ η Λοριάν πανηγύρισε σημαντική νίκη επί της Ρεμς.