Γιακουμάκης: Έκανε.. 21 (τα γκολ του με την Φένλο)!

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε ξανά με τη φανέλα της Φένλο και έφτασε τα 21 τέρματα στο Ολλανδικό πρωτάθλημα του οποίου αποτελεί (μακράν) τον πρώτο σκόρερ. Παρά το γκολ του Κρητικού στράικερ η ομάδα του δεν γλίτωσε την εκτός έδρας ήττα (3-2) από την Φορτούνα Σιτάρντ

Το... βιολί του ο Γιώργος Γιακουμάκης!

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός σκόραρε, εκ νέου, για λογαριασμό της Φένλο, αλλά αυτό δεν έφτασε στην ομάδα του που δεν απέφυγε την ήττα στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Φορτούνα Σιτάρντ (3-2).

Ο 26χρονος επιθετικός, πρώτος σκόρερ της Eredivisie, μείωσε σε 2-1 στο 63' με το 21ο του γκολ (σε 20 συμμετοχές), που τον έφερε ακόμη πιο μακριά από τους διώκτες του (σ. ο δεύτερος απέχει 10 γκολ)

Ο Χρήστος Δώνης ήταν επίσης βασικός κα χρησιμοποιήθηκε για 61 λεπτά, αφού σε εκείνο το λεπτό αντικαταστάθηκε.

Η Φένλο βρίσκεται στη 14η θέση με 6 νίκες, 4 ισοπαλίες και 10 ήττες, ενώ ο Γιακουμάκης έχει παίξει φέτος σε 22 παιχνίδια και έχει βάλει 24 γκολ.