Κατέρρευσε λόγω ταχυκαρδίας ο γκολκίπερ της Καέν στο ματς με τη Σαμπλί

Ο τερματοφύλακας της Καέν, Γκαρισόν Ινοσέν, κατέρρευσε, κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης με την Σαμπλί για τη 2η Κατηγορία της Γαλλίας. Κατά πληροφορίες ανέκτησε τις αισθήσεις του στο νοσοκομείο που διακομίστηκε ενώ αιτία του επεισοδίου αποτέλεσε η ταχυκαρδία

Λαχτάρισαν όσοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση Σαμπλί - Καέν (4-2) για τη Δεύτερη Κατηγορία της Γαλλίας αφού κατέρρευσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Γκαρισόν Ινοσέν.

Ήταν το 86ο λεπτό όταν σωριάστηκε, δίχως να έχει τις αισθήσεις του, ο γκολκίπερ της Καέν, ενώ η αντίπαλη ομάδα εκτελούσε ελεύθερο.

Όπως ήταν φυσικό, προκλήθηκε πανικός, κι άπαντες έσπευσαν να του προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες.

Τρία λεπτά αργότερα αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο και διακομίστηκε στο νοσοκομείο.

Eκεί, κατά την ομάδα του, ανέκτησε τις αισθήσεις του, ενώ ως αιτία της κατάρρευσης του δημοσιογραφικές πληροφορίες θέλουν την ταχυκαρδία.

Ο Ινοσέν που αγωνίζεται στην Καέν, δανεικός από την Παρί Σεν Ζερμέν, θα παραμείνει κλινήρης το βράδυ.