Ligue 1: Με γκολ στις καθυστερήσεις, κόντρα στην Μπορντό, «ρετιρέ» η Λιόν (Ηighlights)!

Η Λιόν πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας κερδίζοντας 2-1 την Μπορντό χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Ligue 1

Νέα επικεφαλής έχει από το βράδυ της Παρασκευής η Ligue 1 αφού η Λιόν, στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής επικράτησε της Μπορντό με 2-1 χάρη σε γκολ του Ντιμπουά στο 92' και ξεπέρασε την Παρί Σεν Ζερμέν και την Λιλ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό. Πραγματοποιήθηκε μία σέντρα από τα αριστερά, η άμυνα της Μπορντό αδράνησε και ο Εκαμπί από κοντά με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν απάντηση στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό, αφού η Μπορντό έκλεψε την μπάλα, ο Ουντέν πάτησε περιοχή από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα ο Σάμουελ Καλού πλάσαρε για το 1-1.

Εν τέλει, η Λιόν κατάφερε να φύγει από το παιχνίδι με τη νίκη χάρη σε γκολ στο 90+2'.

Ο Κορνέ έβγαλε μία σέντρα από τα αριστερά και ο Ντιμπουά με εξαιρετικό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Δίνοντας στους «γκονς» τη δεύτερη τους νίκη και τερματίζοντας το σερί 3 νικών και 4 αγώνων αήττητου των έβδομων «γιρονδίνων»