Άλλο ένα «καρέ» από γκολ ο Γιακουμάκης στο 4-1 της Φένλο επί της Φίτεσε (vids)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σημείωσε «καρέ» γκολ στη νίκη της Φένλο με 4-1 επί της Φίτεσε.

Η Φένλο συνέτριψε 4-1 τη Φίτεσε για την 19η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Και τα τέσσερα γκολ σημείωσε ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός μάλιστα πέτυχε χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, σκοράροντας στο 16’, στο 28’ και στο 43’.

Η Φίτεσε μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπρόγια στο 60΄αλλά ο Γιακουμάκης δεν είχε πει ακόμη την τελευταία λέξη, σημειώνοντας ένα ακόμη γκολ στο 79΄.

Με τα τέσσερα αποψινά γκολ ο 26χρονος φορ έφτασε τα 20 και είναι μακράν ο πρώτος σκόρερ του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιώργος Γιακουμάκης σημείωσε τέσσερα γκολ και στις 13 Ιανουαρίου, στον εκτός έδρας αγώνα της Φένλο με την Ντεν Χάαγκ!