Συνεχίζουν τις... υψηλές πτήσεις Πέλκας και Μπακασέτας στην Τουρκία (vids)

Μία ακόμα ασίστ μοίρασε ο Δημήτρης Πέλκας στο ματς της Φενέρμπαχτσε με την Καϊσεσπόρ ενώ ο Τάσος Μπακασέτας έφτασε τα επτά τέρματα την εφετινή σεζόν με τη φανέλα της Αλάνιασπορ

Οι Δημήτρης Πέλκας και Τάσος Μπακασέτας συνεχίζουν να κάνουν φοβερά πράγματα στο πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας της Τουρκίας. Ο πρώτος κατάφερε να κερδίσει και τις εντυπώσεις του Μεσούτ Οζίλ που παρακολουθεί από την εξέδρα την αναμέτρηση της Φενέρμπαχτσε με την Καϊσεσπόρ.

Και αυτό γιατί έδωσε δύο ασίστ. Συγκεκριμένα, έδωσε μια κάθετη μπαλιά στον Μάμε Τιάμ στο 20ό λεπτό ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης με νέα μπαλιά έβγαλε ξανά μόνο του τον Τιάμ, ο οποίος με σέντρα ακριβείας έχρισε σκόρερ τον Σαματά για το 2-0.

Φοβερή σεζόν κάνει και ο δεύτερος διεθνής που έφτασε ήδη τα 7 γκολ με την φανέλα της Αλάνιασπορ και απειλεί το προσωπικό ρεκόρ τερμάτων σε μία χρονιά (11) από τότε που έπαιζε στον Πανιώνιο. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός με ένα κάπως τυχερό γκολ ισοφάρισε σε 2-2 την αναμέτρηση με την Άνκαραγκουτσού.