Bundesliga: Οριακές νίκες για Μπάγερν, Λειψία, δε σηκώνει κεφάλι η Σάλκε (highlights)

Έστω και δύσκολα, Μπάγερν και Λειψία συνέχισαν με νίκες, ενώ η Σάλκε υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά από την Κολωνία. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη Bundesliga.

Από το κακό στο χειρότερο οδεύει η Σάλκε στο φετινό πρωτάθλημα της Bundesliga, καθώς γνώρισε νέα εντός έδρας ήττα και παρέμεινε καθηλωμένη στην τελευταία θέση της κατάταξης.

«Θύτης» αυτή τη φορά ήταν η Κολωνία, η οποία με γκολ του Τίλμαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πέρασε νικηφόρα από την έδρα των «Κνάπεν» με σκορ 1-2.

Λίγο αργότερα, η Μπάγερν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στη μαχητική Άουγκσμπουργκ, ωστόσο το πέναλτι-γκολ του Λεβαντόφσκι από το 13' ήταν αρκετό προκειμένου να της χαρίσει την εκτός έδρας νίκη με 0-1.

Οριακή και η νίκη της Λειψίας με 1-0 επί της Ουνιόν Βερολίνου, ενώ η επανακάμψασα στο κορυφαίο γερμανικό πρωτάθλημα Αρμίνια Μπίλεφελντ διέλυσε με 3-0 τη Στουτγκάρδη.