Φόλενταμ - Αϊντχόφεν 0-2: Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο

Η Αϊντχόφεν νίκησε εκτός έδρας τη Φόλενταμ με 2-0 και προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ολλανδίας

Με γκολ των Μαντουέκε και Ντάμφρις στο δεύτερο ημίχρονο η Αϊντχόφεν επιβλήθηκε 2-0 εκτός έδρας της Φόλενταμ και προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο η αντίπαλος του Ολυμπιακού σημείωσε δυο γκολ στην επανάληψη. Το 1-0 έκανε ο Μαντουέκε με φοβερό σουτ στο 51΄

Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο αρχηγός Ντάμφρις με πέναλτι στο 79΄. Ο τερματοφύλακας της Φόλενταμ έπεσε στην πορεία της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το γκολ.

Ο Ρότζερ Σμιντ χρησιμοποίησε τους: Ούνερσταλ, Μάξ, Μπάουμγκαρτλ, Τέζε, Ντάμφρις, Μάουρο Ζούνιορ, Σανγκαρέ, Ροσάριο, Ιχαταρέν, Μαντουέκε, Μάλεν.