Άρσεναλ - Τσέλσι: Το τέλειο πλασέ του Σάκα για το 3-0 (vid)

Η Άρσεναλ πέτυχε και τρίτο γκολ στο ντέρμπι με την Τσέλσι με καταπληκτικό πλασέ του Σάκα. Δείτε το βίντεο.

Η Άρσεναλ που αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα υποδέχεται την Τσέλσι στο λονδρέζικο ντέρμπι της Boxing Day.

Η ομάδα του Αρτέτα άνοιξε το σκορ στο 34΄με πέναλτι που εκτέλεσε ο Λακαζέτ.

Το πέναλτι κέρδισε ο Τίρνεϊ σε μαρκάρισμά από τον Τζέιμς. Η φάση ελέγχθηκε από τον VAR που συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή Όλιβερ.

Άρσεναλ - Τσέλσι: Το πέναλτι που δεν πήρε πίσω ο VAR και το γκολ του Λακαζέτ για το 1-0 (vid)

Ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των 45΄ο Γκράνιτ Τσάκα με ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κι έκανε το 2-0.

Άρσεναλ - Τσέλσι: Το πέναλτι του Λακαζέτ και το φάουλ του Τσάκα για το 2-0 στο ημίχρονο (vid)

Στο 56΄ο αριστεροπόδαρος Μπουκαγιό Σάκα με το δεξί εκτέλεσε τον Μεντί και έγραψε το 3-0.