Η Νότιγχαμ «βρήκε τοίχο» (0-0) με Μπέρμιγχαμ (βαθμολογία, highlights)

Η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν κατάφερε να νικήσει (0-0) τη Μπέρμιγχαμ στο "Σίτι Γκράουντ" για την 21η αγωνιστική της Championship.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ είχε ευκαιρίες που όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί με αποτέλεσμα να μείνει στο 0-0 με τη Μπέρμιγχαμ στο «Σίτι Γκράουντ».

Το αποτέλεσμα αυτό κρατάει την ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη χαμηλά στη βαθμολογία της Championship μετά και την 21η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι ήταν επιθετικοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο τερματοφύλακας Έθεριτζ έκανε σωτήριες επεμβάσεις κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Η Μπέρμιγχαμ απείλησε στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μπελά και Σάντσεθ όμως ο Σαμπά ήταν εκεί για να μην επιτρέψει την παραβίαση της εστίας του.

Στο τέλος η Νότιγχαμ πίεσε για να πάρει τη νίκη και έχασε άλλες δυο ευκαιρίες με τον Γιέιτς στο 80' και τον Φιγκεϊρέντο στο 90'