Serie A: «Τυφώνας» Γιουβέντους, δεύτερο σερί τρίποντο η Σαμπντόρια του Ρανιέρι (highlights)

Ασταμάτητη η Γιουβέντους, κέρδισε 4-0 εκτός έδρας την Πάρμα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει δύο φορές. Η Σαμπντόρια του Κλαούντιο Ρανιέρι κέρδισε 3-1 την Κροτόνε. Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν η Φιορεντίνα και η Βερόνα στο εναρκτήριο ματς του Σαββάτου για τη 13η αγωνιστική της Serie A. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία.

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο σε μεγάλα κέφια, η Γιουβέντους συνέτριψε εκτός έδρας 4-0 την Πάρμα.

Ο Πορτογάλος σημείωσε δύο τέρματα (26’, 48) και έφτασε τα 33 μέσα στο 2020 στο Ιταλικό πρωτάθλημα! Ο Κουλουσέφσκι στο 23’ είχε ανοίξει το σκορ και ο Μοράτα στο φινάλε διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Δεύτερη σερί νίκη για την Σαμπντόρια του Κλαούντιο Ρανιέρι. Μετά το διπλό στην Βερόνα, νίκησε την τελευταία Κροτόνε με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Ντάμσγκααρντ στο 26’ και ο Γιάνκτο στο 36’ έγραψε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Κροτόνε μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Σίμι, για να διαμορφώσει στο 65’ το τελικό 3-1 ο Κουαλιαρέλα.

Με ισοπαλία ξεκίνησε η αγωνιστική δράση του Σαββάτου στη Serie A, καθώς η Φιορεντίνα και η Βερόνα έμειναν στο 1-1 για τη 13η αγωνιστική του κορυφαίου ιταλικού πρωταθλήματος.

Την... ιστορία της συνάντησης έγραψαν δύο γρήγορα πέναλτι στο α' μέρος, με τον Βελόσο να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους και τον Βλάοβιτς να ισοφαρίζει επίσης από την άσπρη βούλα 11 λεπτά αργότερα για τους «βιόλα».