Όταν ο Λεβαντόφσκι «καράφλιασε» τον Γκουαρντιόλα (vid)

Με αφορμή την ανάδειξη του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ως κορυφαίου ποδοσφαιριστή της προηγούμενης σεζόν, το fosonline.gr θυμάται τη βραδιά που ο Πολωνός έκανε τον Γκουαρντιόλα να τραβάει τα μαλλιά που δεν έχει...

Ήταν Σεπτέμβριος του 2015 και η Μπάγερν υποδεχόταν την Βόλφσμπουργκ στο "Αllianz Αrena". Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου, ο άλλοτε προπονητής της Μπαρτσελόνα, Πεπ Γκουαρντιόλα, ρίχνει στο παιχνίδι τον Λεβαντόφσκι. Τα υπόλοιπα είναι Ιστορία...

Με 5 γκολ μέσα σε 9 λεπτά και ο Καταλανός προπονητής δεν πίστευε στα μάτια του. Είναι χαρακτηριστικό το στιγμιότυπο που τον πιάνει η κάμερα να πιάνει το κεφάλι του.

Συγκεκριμένα ο Πολωνός φορ σκόραρε στο 50:40, στο 51:40, στο 54:01, στο 56:21 και στο 59:38. Χρειάστηκε δηλαδή λιγότερα από εννέα λεπτά για το επικό αυτό κατόρθωμα.