Πόρτο: Ανατροπή και 3-1 την Πορτιμονένσε (highlights)

Η Πόρτο αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1, εν τούτοις έκανε την ανατροπή και κέρδισε την Πορτιμονένσε με 3-1, για την 4η νίκη της στο πορτογαλικό πρωτάθλημα σε 7 αγώνες.

Αν και βρέθηκε σε δύσκολη θέση, καθώς μπήκε από νωρίς πίσω στο σκορ, εν τούτοις η Πόρτο, έδειξε και πάλι την ποιότητά της και έκανε την ανατροπή. Οι «Δράκοι» κέρδισαν με 3-1 και πήραν την 4η νίκη τους στο πρωτάθλημα σε 7 αγώνες.

Μόλις στο 15ο λεπτό ο Μπέτο έκανε το 0-1 για την Πορτιμονένσε, αλλά η Πόρτο αντέδρασε άμεσα και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με 1-1, καθώς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Μπεμπά έφερε το ματς στα ίσα.

Με την είσοδο των ομάδων για το δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 47΄ο Ταρεμί έδωσε το προβάδισμα στην Πόρτο ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 89΄ο Σέρτζιο Ολιβέιρα.