Eredivisie: Ο Παυλίδης δύο γκολ στη νίκη της Βίλεμ με 4-0 επί της Χέρακλες

Ο Βαγγέλης Παυλίδης με δύο τέρματα οδήγησε τη Βίλεμ στην ευρεία επικράτηση σε βάρος της Χέρακλες στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ολλανδίας.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Παυλίδη η Βίλεμ σάρωσε τη Χέρακλες με 4-0, παίρνοντας την πρώτη φετινή νίκη της, στη δεύτερη αγωνιστική της Eredivisie.

O 21χρονος διεθνής επιθετικός πέτυχε τα δύο από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του. Το πρώτο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (46') με εξαιρετικό σουτ, ανοίγοντας το σκορ, και το δεύτερο στο 84', κλείνοντάς το. Ενδιάμεσα είχαν σκοράρει και οι Σάγκλαμ (50') και Γεμπόα (52').

Στα άλλα σημερινά ματς της πρώτης κατηγορίας του ολλανδικού πρωταθλήματος, η Φέγενορντ και η Τβέντε ήρθαν ισόπαλες 1-1. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Ντικ Άντβοκαατ στο δεύτερο λεπτό με γκολ του Τσέρνι, όμως ο Μπεργκχάους με πέναλτι έφερε τον αγώνα στα ίσα στο 29’.

Τέλος, η Χρόνινγκεν πέρασε από την έδρα της Ντεν Χάαγκ με αυτογκόλ του Πίνας στο 23ο λεπτό.