Νότιγχαμ Φόρεστ: Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς της Championship

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ηττήθηκε και στο δεύτερο της φετινό ματς για την Championship, αυτή τη φορά εντός έδρας από την Κάρντιφ με 2-0.

Ούτε με τη ...δεύτερη κατάφερε να πάρει τους πρώτους της πόντους στην φετινή Championship η Νότιγχαμ Φόρεστ

Η ομάδα του Λαμουσί (και του Βαγγέλη Μαρινάκη) που είχε χάσει στην πρεμιέρα 2-0 από την Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, στο Λονδίνο, ηττήθηκε, με το ίδιο σκορ και στο «Σίτι Γκράουντ» από την Κάρντιφ.

Οι Ουαλλοί ήταν πιο αποτελεσματικοί, αξιοποιήσαν δύο στατικές φάσεις κι αντίθετα με τους αντίπαλους τους έκαναν σεφτέ.

Άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Μουρ να αποφεύγει τον Φιγκεϊρέντο και να νικά εύκολα αμαρκάριστος με κοντινή κεφαλιά τον Σαμπά για το 1-0.

Στο 40' σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση πλαγίου άουτ και αδυναμία της άμυνας των γηπεδούχων να απομακρύνουν, ο Ουαλλός διεθνής επιθετικός πέτυχε το δεύτερό του γκολ στο παιχνίδι αλλά και με τη φανέλα της ομάδας του.

Η Νότινγχαμ είχε καλές ευκαιρίες στην επανάληψη με τους Γιέιτς, Αμεόμπι, Γκράμπαν και Τέιλορ, όμως δεν κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη γκολ που θα την ξαναέβαζε στο παιχνίδι.