Λιγκ Καπ: Νοκ άουτ η Γουλβς 1-0 από τη Στόουκ!

Eκτός Λιγκ Καπ μόλις από το 2ο γύρο του θεσμού τέθηκε η Γουλβς χάνοντας εντός έδρας 1-0 από την Στόουκ

Άδοξα και πρόωρα έληξε η φετινή συμμετοχή της Γουλβς στο φετινό Λιγκ Καπ Αγγλίας. Μόλις στο 2ο γύρο της διοργάνωσης την απέκλεισε η Στόουκ νικώντας την μέσα στην έδρα της με το μίνιμουμ σκορ.

Η ομάδα της Championship επικράτησε με γκολ του, νεοεισελθόντα (στο 70ο λεπτό), Μπράουν 4 λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90 (που θα οδηγούσαν απευθείας σε διαδικασία πέναλτι) ρίχννοτας στο ...καναβάτσο την ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο.

Στα άλλα δύο ματς της Πέμπτης (17/09) η Μπέρνλι επικράτησε 5-4 στα πέναλτι της Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ σε μια αναμέτρηση μεταξύ ομάδων της Premier League, αφού το 90λεπτο έληξε ισόπαλο 1-1 (67' Βύντρα - 4' ΜακΓκόλντρικ), ενώ η Μπραϊτον είναι μια ακόμη ομάδα της πρώτης κατηγορίας που πέρασε.

Οι «γλάροι» συνέτριψαν 4-0 (38' ΜακΆλιστερ,54' Γιάχανμπακχτς, 57' Μπερνάρντο, 71' Γκιέκερς) την Πόρτσμουθ της 3ης Κατηγορίας