Φούλαμ - Κάρντιφ 1-2: Παρά την ήττα στον τελικό των πλέι οφ της Championship (vid)

Η Φούλαμ προκρίθηκε στον τελικό των πλέι οφ της Championship παρά την ήττα 2-1 από Κάρντιφ στον δεύτερο ημιτελικό.

Η Φούλαμ με αβαντάζ την εκτός έδρας νίκη της με 2-0 υποδέχθηκε την Κάρντιφ στον επαναληπτικό ημιτελικό των πλέι οφ της Championship και παρά την ήττα με 2-1 προκρίθηκε στον τελικό.

H ομάδα του Λονδίνου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 8΄από γκολ του Νέλσον αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει αμέσως (9΄) με τον Καμπάνο.

Δείτε το 0-1

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κάρντιφ προηγήθηκε 2-1 με γκολ που σημείωσε εξ επαφής ο Τόμλιν (47') αλλά παρά τις προσπάθειες της δεν σκόραρε ξανά (για να στείλει το ματς στην παράταση).

Η Φούλαμ θα αντιμετωπίσει στις 4 Αυγούστου στο Γουέμπλεϊ την Μπρέντφορντ η οποία με συνολικό σκορ 3-2 απέκλεισε την Κάρντιφ στον άλλο ημιτελικό.

Δείτε το 1-1

Η ομάδα που θα κερδίσει τον τελικό θα πάρει το εισιτήριο για την Premier League μαζί με τις Λιντς, Μπρόμιτς που εξασφάλισαν απευθείας την άνοδο.