Έτσι έγινε το Νότιγχαμ - Στόουκ 1-4 - Η κραυγή απόγνωσης στο φινάλε: «Δεν μπορώ να το πιστέψω» (vid)

Δείτε σε βίντεο πώς διαμορφώθηκε το απίστευτο Νότιγχαμ - Στόουκ 1-4 που είχε ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό της Φόρεστ από τα πλέι οφ της Championship.

Η Νότιγχαμ έχασε τα πλέι οφ της Championship την τελευταία αγωνιστική καθώς ηττήθηκε στην έδρα της 4-1 από τη Στόουκ και η Σουόνσι της πήρε τη θέση για ένα γκολ!

Η Φόρεστ πάλεψε και έφερε το ματς στα ίσα (1-1) με γκολ του Φιγκεϊρέδο στο 61΄Στη συνέχεια όμως κατέρρευσε.

Δέχθηκε δυο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, από τον Μακ Λιν στο 73΄και τον Γκρέγκορι στο 78΄που την καταδίκασαν σε ήττα.

Το 1-4 για την ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από αυτογκόλ του Κόστα.

Δείτε πώς διαμορφώθηκε αυτό το 1-4

Στο μεταξύ, ακόμη και με αυτή τη βαριά ήττα η Νότιγχαμ, η οποία πριν από την τελευταία αγωνιστική ήταν στο +3 βαθμούς και στο +5 γκολ από τη Σουόνσι, θα περνούσε, αν η ουαλική ομάδα δεν έφτανε στην εκτός έδρας νίκη με 4-1 επί της Ρέντινγκ (με δυο γκολ που σημειώθηκαν στο 84΄και στο 91΄!).

Δείτε πως διαμορφώθηκε το 1-4 στο Ρέντινγκ-Σουόνσι