Serie A: Μίλαν για Ευρώπη, σκόραρε ο Μανωλάς (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Μίλαν νίκησε και την Πάρμα με 3-1 και βλέπει την ευρωπαϊκή έξοδο. Ο Κώστας Μανωλάς πέτυχε γκολ στην ισόπαλη αναμέτρηση της Νάπολι με τη Μπολόνια για την 33η αγωνιστική της Serie A.

Ασταμάτητη δείχνει το τελευταίο διάστημα η Μίλαν καθώς επικράτησε της Πάρμα με 3-1. Οι «ροσονέρι» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάρη σε γκολ του Κούρτιτς στο 44' ανέβασαν στροφές στην επανάληψη πετυχαίνοντας τρία γκολ.

Την αρχή έκανε ο Κεσί στο 55' με τον Ρομανιόλι να παίρνει τη σκυτάλη τέσσερα λεπτά μετά. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 77' ο Τσαλχάνογλου.

Στα άλλα παιχνίδια της αγωνιστικής η Νάπολι αν και προηγήθηκε στο 7' με τον Μανωλά δεν μπόρεσε να φύγει με το διπλό από τη Μπολόνια αφού γνώρισε την ισοφάριση στο 81' από τον Μπάροου.

Το προφίλ της 33ης αγωνιστικής

Τρίτη (14/7)

Αταλάντα - Μπρέσια 6-2 (2’, 55’, 58’ Πάσαλιτς, 25’ Ντε Ρόον, 28’ Μαλινόφσκι, 30’ Ζαπάτα - 8’ Τορεγκρόσα, 83’ Σπάλεκ)

Τετάρτη (15/7)

Σαμπντόρια - Κάλιαρι 3-0 (8’ Γκαμπιαντίνι, 40’, 53’ Μπονατσόλι)

Μίλαν - Πάρμα 3-1 (55’ Κεσί, 59 Ρομανιόλι, 77’ Τσαλχάνογλου - 44’ Κούρτιτς)

Μπολόνια - Νάπολι 1-1 (81’ Μπάροου - 7’ Μανωλάς)

Ουντινέζε - Λάτσιο 0-0

Σασουόλο - Γιουβέντους 3-3 (29' Τζούρισιτς, 51' Μπεράρντι, 54' Καπούτο - 5' Ντανίλο, 12' Ιγκουαΐν, 64' Σάντρο)

Λέτσε - Φιορεντίνα 1-3 (88' Σάκχοφ - 6' Κιέζα, 38' Γκεζάλ, 40' Κουτρόνε)

Ρόμα - Βερόνα 2-1 (10' πεν. Βερετούτ, 45' Τζέκο - 47' Πεσίνα)