Ολυμπιακός: Ο Ελ Κααμπί ισοφάρισε τον Ελ Αραμπί με 7 γκολ στην Ευρώπη

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί έφτασε τα 7 γκολ τη φετινή περίοδο στην Ευρώπη με τον Ολυμπιακό, όσα είχε σημειώσει και ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί στην πρώτη του σεζόν στους «ερυθρόλευκους» (2019-2020).

Ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη του με 1-0 επί της Φερεντσβάρος στο «Γ. Καραϊσκάκης» νίκησε την ουγγρική ομάδα με το ίδιο σκορ και στη ρεβάνς στη Βουδαπέστη και «σφράγισε» την παρουσία τους στους «16» του Conference League.

Τα γκολ των «ερυθρόλευκων» και στα δύο παιχνίδια πέτυχε ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί , ο οποίος μάλιστα έφτασε αισίως τα επτά τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Ευρώπη.

Έτσι, ισοφάρισε την επίδοση του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ο οποίος είχε σημειώσει τον ίδιο αριθμό τερμάτων στην πρώτη του σεζόν στους «ερυθρόλευκους» (2019/2020).