Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζόρια 3-2: Βήμα πρόκρισης οι Ισραηλινοί

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε 3-2 τη Ζόρια στη Σερβία για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Conference League και έκανε τεράστιο βήμα για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση.

«Αγκαλιά» με την πρόκριση από τον 2ο όμιλο του Conference League βρίσκεται πλέον η Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Ο σύλλογος του Ισραήλ κέρδισε 3-2 τη Ζόρια στη Σερβία σε εξ αναβολής ματς της 3ης αγωνιστική του ευρωπαϊκού θεσμού και ξέφυγε από την αντίπαλό της με πέντε πόντους στη δεύτερη θέση του γκρουπ, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Η Μακάμπι άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζάχαβι και στην επανάληψη έφτασε και στο 3-0 με τα δύο τέρματα του Πέρετζ (47’ και 60’). Η Ζόρια μείωσε εν συνεχεία με τα γκολ των Γκερέρο (71’) και Χόρμπαχ (88’), αλλά δεν ευτύχησε να φτάσει και στην ισοφάριση και δεν απέφυγε την ήττα.