Conference League: Με γκολ του Παυλίδη η ΑΖ, πάρτι της Νόρτζελαντ, ισοπαλία στον όμιλο του ΠΑΟΚ

Ο Βαγγέλης Παυλίδης χάρισε τη νίκη στην ΑΖ κόντρα στη Λέγκια (1-0), με επτά γκολ «φιλοδώρησε» τη Λουντογκόρετς η Νόρτζελαντ (7-1). Αμπερντίν και Ελσίνκι έμειναν στο 1-1 στον όμιλο του ΠΑΟΚ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο UEFA Conference League.

Κατά ριπάς συνεχίζει να σκοράρει ο Βαγγέλης Παυλίδης ο οποίος με το γκολ του χάρισε τη νίκη στην ΑΖ Άλκμααρ επί της Λέγκια Βαρσοβίας με 1-0 για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του UEFA Conference League. Η Άστον Βίλα δεινοπάθησε κόντρα στην Ζρίνσκι όμως τελικά έκοψε τον γόρδιο δεσμό με τον ΜακΓκιν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γκενκ «έκανε τη δουλειά» στο πρώτο μέρος και πέρασε με 2-0 από τη Σερβία κόντρα στην Τσουκάριτσκι ενώ η Φερεντσβάρος είδε τη Φιορεντίνα να την ισοφαρίζει στο 90'+3' σε 2-2!

Αμπερντίν και Ελσίνκι έμειναν στο 1-1 δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στον ΠΑΟΚ μετά τη σπουδαία νίκη του επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης (2-1).

Η Νόρτζελαντ μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο την αναμέτρηση με την Λουντογκόρετς την οποία και κονιορτοποίησε με 7-1! Η Φενέρμπαχτσε με τη σειρά της έκανε το «δύο στα δύο» νικώντας με 2-1 εκτός έδρας τη Σπάρτακ Τρνάβα.