Προκριματικά Conference League: Πέρασαν Λέγκια Βαρσοβίας, Φερεντσβάρος, Λουκέρνη

Τα αποτελέσματα των δεύτερων αγώνων για το β' προκριματικά γύρο του Conference League.

Η ισοπαλία έφτανε στη Λουκέρνη που με 1-1 και συνολικό σκορ 3-2 προκρίθηκε στον α' προκριματικό γύρο του Conference League κόντρα στην Ντζουργκάρντεν.

Ο Μπουρχ άνοιξε το σκορ για τους Ελβετούς, που ισοφαρίστηκαν από τον Ασόρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η Λέγκια Βαρσοβίας πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Ορντάμπασι και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο.

Ο Βσόλεκ στο 18', ο Ριμπέιρο στο 32' και ο Πέκχαρτ στο 71' σημείωσαν τα γκολ των νικητών, με τους Σουηδούς να μειώνουν στο 57' με τον Σαντόφσκι και στο 84' με τον Μάιλι.

Άνετα πρόκριση και για την Φερεντσβάρος επί της Σάμροκ Ρόβερς με 0-2 και συνολικό σκορ 6-0. Ζακάριασεν στο 31' και Μαέ στο 90' πέτυχαν τα γκολ για τους Ούγγρους.