Μπούντουτσνοστ - Στρούγκα 3-4: Άντεξε και πέρασε

Η Στρούγκα επικράτησε εκτός έδρας της Μπούντουτσνοστ με 4-3 και προκρίθηκε στον επόμενο προκριματικό γύρο του Conference League.

Η Στρούγκα άντεξε και πήρε την πρόκριση. Είχε κερδίσει τον πρώτο αγώνα με 1-0 απέναντι στην Μπούντουτσνοστ που με το καλημέρα στη ρεβάνς (7’) ισοφάρισε το σκορ της πρώτης της αναμέτρησης.

Η Στρούγκα επέστρεψε το γύρισε αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε 2-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι με δυο γκολ έβαλαν τις βάσεις για να καθαρίσουν την πρόκριση.

Η Μπούντουτσνοστ μείωσε σε 3-4 στο 82’ αλλά ήθελε ακόμη δυο γκολ για να φέρει τη σειρά στα ίσα αλλά δεν κατάφερε ούτε να ισοφαρίσει. Έτσι η Στρούγκα με συνολικό σκορ 5-3 πέρασε στην επόμενη προκριματική φάση.