Γoυέστ Χαμ - Γάνδη 4-1: Με ...σφυροκόπημα στην τετράδα οι Λονδρέζοι! (highlights)

Η Γουέστ Χαμ παρότι έχανε ως το 37ο λεπτό με 4 γκολ σε διάστημα 21 αγωνιστικών λεπτών διέλυσε τη Γάνδη και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Conference League

Για δεύτερη διαδοχική σεζόν η Γουέστ Χαμ βρέθηκε στα ημιτελικά Ευρωπαϊκού Κυπέλλου!

H oμάδα του Λονδίνου που πέρσι είχε αποκλειστεί στην 4αδα από την μετέπειτα κάτοχο του Εuropa League Άιντραχτ Φρανκφούρτης πέρασε το εμπόδιο της Γάνδης που στόχευσε στην παρθενική της πρόκριση στα ημιτελικά ευρωπαϊκής διοργάνωσης με το εμφατικό 4-1 που μάλιστα ήρθε μ' ανατροπή!

Οι Βέλγοι προηγήθηκαν με τον (πρώην παίκτη του Ολυμπιακού) Ουγκό Κάιπερς, στο 26' αλλά οι Άγγλοι ισοφάρισαν με τον Αντόνιο στο 37' και μαζί το σκορ του πρώτου αγώνα.

Ωστόσο στα επόμενα 21 λεπτά πέτυχαν άλλα τρία τέρματα με τους Πακετά (55' πεν), Ράις (58') και το δεύτερο του Αντόνιο φτάνοντας στην πρόκριση.