Η Λέφσκι ζητάει επανάληψη του αγώνα με τη Χαμρούν

Η Λέφσκι Σόφιας έκανε έγγραφη διαμαρτυρία στην UEFA με την οποία ζητάει να επαναληφθεί ο αγώνας με τη Χαμρούν.

Η Λέφσκι Σόφιας απέκλεισε τον ΠΑΟΚ στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, όμως, στον επόμενο γύρο έμεινε εκτός από τη Χαμρούν από τη Μάλτα.

Οι Βούλγαροι δεν μπορούν να το… χωνέψουν πως αποκλείστηκαν από τη μαλτέζικη ομάδα και φαίνεται ότι κάνουν τα πάντα για να σώσουν την παρτίδα. Η έφσκι υπέβαλε έγγραφη διαμαρτυρία στην UEFA ζητώντας να αποφασίσει την επανάληψη του αγώνα.

Προέβη σε αυτή την ενέργεια επειδή υπήρξε παράβαση των κανονισμών που δεν καταλογίστηκε λίγο πριν το γκολ της Χαμρούν με το οποίο έγινε το 1-2.

Μετά το γκολ της ισοφάρισης του Τσουνάμι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ποδοσφαιριστής της μαλτέζικης ομάδας είχε περάσει το κέντρο του γηπέδου πριν τη σέντρα από την οποία και προήλθε το δεύτερο γκολ με το οποίο το ματς πήγε στην παράταση όπου και πήραν την πρόκριση.