Conference: Πρόκριση της Ζρίνσκι, περιμένει τον ηττημένο του Σλόβαν - Ολυμπιακός

Η Ζρίνσκι προκρίθηκε στα πλέι οφ του Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει την ομάδα που θα αποκλειστεί από το ζευγάρι του Europa, Σλόβαν Μπρατισλάβας - Ολυμπιακός.

Οι Βόσνιοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Καζακστάν με την Τόμπολ και σε συνδυασμό με τη νίκη τους 1-0 (76' Γιάνκοβιτς) στο πρώτο παιχνίδι, εξασφάλισαν το εισιτήριο πρόκρισης στην επόμενη φάση του Conference League.

Η Ζρίνσκι άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον 23χρονο επιθετικό Μάριο Κούζε, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ντεμπλέ στο 53'. Παρά την πίεση της Τόμπολ να φτάσει στο δεύτερο γκολ, που θα έστελνε το παιχνίδι στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι άντεξαν και μάλιστα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 80', λεπτό στο οποίο αποβλήθηκε ο Αλεξάντρ Μόκιν.

Στα υπόλοιπα 19 λεπτά (19 λεπτά ήταν οι καθυστερήσεις!) δεν άλλαξε κάτι και η Ζρίνσκι πήρε την πρόκριση.