Conference League: Νίκες για Μπουντούτσνοστ και Ντουνάιτσκα

Για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Conference League η Μπουντούτσνοστ κέρδισε εύκολα την Λάπι με 2-0, ενώ η Ντουνάιτσκα νίκησε την Κλίφτονβιλ με 2-1

Η Μπουντούτσνοστ δεν συνάντησε δυσκολίες και νίκησε εύκολα την Λάπι από το Κόσσοβο με 2-0 στον πρώτο αγώνα του πρώτου προκριματικού γύρου για το Conference League. Η ομάδα από το Μαυροβούνιο άνοιξε το σκορ στο 23’ με τον Μίγιοβιτς και εννέα λεπτά αργότερα ο Μιλόσεβιτς σημείωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι από το 30’ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπιάνορ.

Στο άλλο παιχνίδι, η Ντουνάιτσκα κέρδισε την Κλίφτονβιλ μ3 2-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με τον Ζάντο, αλλά τρία λεπτά αργότερα, ο Χέιλ ισοφάρισε σε 1-1. Tο 2-1 έγραψε στο 65’ ο Κρίστοβιτς. Η Ντουνάισκα έμεινε με δέκα παίκτες στο 82’ λόγω αποβολής του Μούμου.