Τρελές αντιδράσεις των Φέρντιναντ, Εβρά, Πογκμπά και άλλων στο γκολ του Ράσφορντ (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε επική πρόκριση για τους «8» του Champions League επί της Παρί μέσα στη Γαλλία, με ένα πέναλτι που εκτέλεσε ο Ράσφορντ στο 89ο λεπτό και έστειλε τους φίλους της ομάδας στους επτά ουρανούς.

Η Γιουνάιτεντ ανέτρεψε το 0-2 του Ολντ Τράφορντ και πήρε εκίνη το εισιτήριο για την επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης και όπως είναι φυσικό όσοι αγαπούν την ομάδα του Σόλκσιερ έπλεαν σε πελάγη ευτυχίας.

Με την χρήση του VAR ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε την εσχάτη των ποινών στο 89ο λεπτό και ο Ράσφορντ «εκτέλεσε» την πανάκριβη ομάδα της Γαλλίας στερώντας της για μια ακόμα χρονιά το όνειρο της κατάκτησης της κορυφής.

Δείτε πως αντέδρασαν στο γκολ οι Ρίο Φέρντιναντ, Πολ Πογκμπά, Αλέξις Σάντσεζ, Πατρίς Εβρά αλλά και οι σχολιαστές της Αγγλικής τηλεόρασης που μετέδιδε τον αγώνα!