Champions League: Ατλέτικο Μαδρίτης – Λίβερπουλ: Το 1-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μπήκε δυνατά κόντρα στη Λίβερπουλ και πριν καλά – καλά συμπληρώσουμε πέντε λεπτά στο παιχνίδι πήρε το προβάδισμα στο σκορ.

Αγριεμένη μπήκε στη Μαδρίτη η Ατλέτικο με αντίπαλο τη Λίβερπουλ.

Πριν καλά-καλά συμπληρώσουμε πέντε λεπτά αγώνα, η ομάδα του Σιμεόνε πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Σαούλ (4’).

Οι Μαδριλένοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά κόντρα στη Λίβερπουλ και μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Σαούλ να σκοράρει από κοντά μετά την γκέλα του Φαμπίνιο.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης Λίβερπουλ βρίσκεται να κυνηγά στο σκορ πριν ακόμη συμπληρωθούν πέντε λεπτά αγώνα στη Μαδρίτη. Εκεί όπου λίγους μήνες σήκωσε το Champions League, η ομάδα του μεγάλου λιμανιού βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0.