Champions League: Το πρόγραμμα όλων των ομίλων

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των ομίλων του φετινού Champions League.

Champions League: Το πρόγραμμα όλων των ομίλων

Έγιναν γνωστές οι ημέρες και οι ώρες διεξαγωγής όλων των αγώνων για τους ομίλους τους Champions League, εκεί όπου βρίσκεται και ο Ολυμπιακός που θα βρεθεί αντιμέτωπος στο δεύτερο γκρουπ με τις Μπάγερν Μονάχου, Τότεναμ και Ερυθρό Αστέρα.

To πρόγραμμα του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των ομίλων:

GROUP A

Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

Μπριζ (Βέλγιο)

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

1η αγωνιστική:

Τετάρτη (18/9)

Μπριζ - Γαλατάσαραϊ (19:55)

Παρί Σεν Ζερμέν - Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

2η αγωνιστική:

Τρίτη (1/10)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπριζ (19:55)

Γαλατάσαραϊ - Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

3η αγωνιστική:

Τρίτη (22/10)

Γαλατάσαραϊ - Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Μπριζ - Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

4η αγωνιστική:

Τετάρτη (6/11)

Παρί Σεν Ζερμέν - Μπριζ (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Γαλατάσαραϊ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τρίτη (26/11)

Γαλατάσαραϊ - Μπριζ (19:55)

Ρεάλ Μαδρίτης - Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Μπριζ - Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Παρί Σεν Ζερμέν - Γαλατάσαραϊ (22:00)

GROUP B

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

Τότεναμ (Αγγλία)

Ολυμπιακός (Ελλάδα)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

1η αγωνιστική:

Τετάρτη (18/9)

Ολυμπιακός - Τότεναμ (19:55)

Μπάγερν Μονάχου - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

2η αγωνιστική:

Τρίτη (1/10)

Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός (22:00)

Τότεναμ - Μπάγερν Μονάχου (22:00)

3η αγωνιστική:

Τρίτη (22/10)

Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου (22:00)

Τότεναμ - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

4η αγωνιστική:

Τετάρτη (6/11)

Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός (22:00)

Ερυθρός Αστέρας - Τότεναμ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τρίτη (26/11)

Τότεναμ - Ολυμπιακός (22:00)

Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν Μονάχου (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Μπάγερν Μονάχου - Τότεναμ (22:00)

GROUP C

Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)

Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Αταλάντα (Ιταλία)

1η αγωνιστική:

Τετάρτη (18/9)

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Μάντσεστερ Σίτι (22:00)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Αταλάντα (22:00)

2η αγωνιστική:

Τρίτη (1/10)

Αταλάντα - Σαχτάρ Ντόνετσκ (19:55)

Μάντσεστερ Σίτι - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:00)

3η αγωνιστική:

Τρίτη (22/10)

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (19:55)

Μάντσεστερ Σίτι - Αταλάντα (22:00)

4η αγωνιστική:

Τετάρτη (6/11)

Αταλάντα - Μάντσεστερ Σίτι (22:00)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Σαχτάρ Ντόνετσκ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τρίτη (26/11)

Μάντσεστερ Σίτι - Σαχτάρ Ντόνετσκ (22:00)

Αταλάντα - Ντιναμό Ζάγκερμπ (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Αταλάντα (19:55)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Μάντσεστερ Σίτι (19:55)

GROUP D

Γιουβέντους (Ιταλία)

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)

Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γερμανία)

Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)

1η αγωνιστική:

Τετάρτη (18/9)

Μπάγερ Λεβερκούζεν - Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Γιουβέντους (22:00)

2η αγωνιστική:

Τρίτη (1/10)

Λοκομοτίβ Μόσχας - Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

Γιουβέντους - Μπάγερ Λεβερκούζεν (22:00)

3η αγωνιστική:

Τρίτη (22/10)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπάγερ Λεβερκούζεν (19:55)

Γιουβέντους - Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

4η αγωνιστική:

Τετάρτη (6/11)

Λοκομότιβ Μόσχας - Γιουβέντους (19:55)

Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

5η αγωνιστική:

Τρίτη (26/11)

Λοκομοτίβ Μόσχας - Μπάγερ Λεβερκούζεν (19:55)

Γιουβέντους - Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

Μπάγερν Λεβερκούζεν - Γιουβέντους (22:00)

GROUP E

Λίβερπουλ (Αγγλία)

Νάπολι (Ιταλία)

Ζάλτσμπουργκ (Αυστρία)

Γκενκ (Βέλγιο)

1η αγωνιστική:

Τρίτη (17/9)

Ζάλτσμπουργκ - Γκενκ (22:00)

Νάπολι - Λίβερπουλ (22:00)

2η αγωνιστική:

Τετάρτη (2/10)

Γκενκ - Νάπολι (19:55)

Λίβερπουλ - Ζάλτσμπουργκ (22:00)

3η αγωνιστική:

Τετάρτη (23/10)

Ζάλτσμπουργκ - Νάπολι (22:00

Γκενκ -Λίβερπουλ (22:00)

4η αγωνιστική:

Τρίτη (5/11)

Λίβερπουλ - Γκενκ (22:00)

Νάπολι - Ζάλτσμπουργκ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τετάρτη (27/11)

Γκενκ - Ζάλτσμπουργκ (22:00)

Λίβερπουλ - Νάπολι (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Ζάλτσμπουργκ - Λίβερπουλ (19:55)

Νάπολι - Γκενκ (19:55)

GROUP F

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

Ντόρτμουντ (Γερμανία)

Ίντερ (Ιταλία)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

1η αγωνιστική:

Τρίτη (17/9)

Ίντερ - Σλάβια Πράγας (19:55)

Ντόρτμουντ - Μπαρτσελόνα (22:00)

2η αγωνιστική:

Τετάρτη (2/10)

Σλάβια Πράγας - Ντόρτμουντ (19:55)

Μπαρτσελόνα - Ίντερ (22:00)

3η αγωνιστική:

Τετάρτη (23/10)

Σλάβια Πράγας - Μπαρτσελόνα (22:00)

Ίντερ - Ντόρτμουντ (22:00)

4η αγωνιστική:

Τρίτη (5/11)

Μπαρτσελόνα - Σλάβια Πράγας (19:55)

Ντόρτμουντ - Ίντερ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τετάρτη (27/11)

Μπαρτελόνα - Ντόρτμουντ (22:00)

Σλάβια Πράγας - Ίντερ (22:00)

6η αγωνιστική:

Τρίτη (10/12)

Ντόρτμουντ - Σλάβια Πράγας (22:00)

Ίντερ - Μπαρτσελόνα (22:00)

GROUP G

Ζενίτ (Ρωσία)

Μπενφίκα (Πορτογαλία)

Λιόν (Γαλλία)

Λειψία (Γερμανία)

1η αγωνιστική:

Τρίτη (17/9)

Λιόν - Ζενίτ (19:55)

Μπενφίκα - Λειψία (22:00)

2η αγωνιστική:

Τετάρτη (2/10)

Ζενίτ - Μπενφίκα (22:00)

Λειψία - Λιόν (22:00)

3η αγωνιστική:

Τετάρτη (23/10)

Λειψία - Ζενίτ (19:55)

Μπενφίκα - Λιόν (22:00)

4η αγωνιστική:

Τρίτη (5/11)

Ζενίτ - Λειψία (19:55)

Λιόν - Μπενφίκα (22:00)

5η αγωνιστική:

Τετάρτη (27/11)

Ζενίτ - Λιόν (19:55)

Λειψία - Μπενφίκα (22:00)

6η αγωνιστική:

Τρίτη (10/12)

Λιόν - Λειψία (22:00)

Μπενφίκα - Ζενίτ (22:00)

GROUP H

Τσέλσι (Αγγλία)

Άγιαξ (Ολλανδία)

Βαλένθια (Ισπανία)

Λιλ (Γαλλία)

1η αγωνιστική:

Τρίτη (17/9)

Τσέλσι - Βαλένθια (22:00)

Άγιαξ - Λιλ (22:00)

2η αγωνιστική:

Τρίτη (2/10)

Λιλ - Τσέλσι (22:00)

Βαλένθια - Άγιαξ (22:00)

3η αγωνιστική:

Τετάρτη (23/10)

Άγιαξ - Τσέλσι (19:55)

Λιλ - Βαλένθια (22:00)

4η αγωνιστική:

Τρίτη (5/11)

Βαλένθια - Λιλ (22:00)

Τσέλσι - Άγιαξ (22:00)

5η αγωνιστική:

Τετάρτη (27/11)

Βαλένθια - Τσέλσι (19:55)

Λιλ - Άγιαξ (22:00)

6η αγωνιστική:

Τετάρτη (11/12)

Τσέλσι - Λιλ (22:00)

Άγιαξ - Βαλένθια (22:00)

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας