Επική νίκη-πρόκριση του ΑΠΟΕΛ στην έδρα της Κάραμπαχ!

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε στην έδρα της Κάραμπαχ με 2-0, ανατρέποντας την ήττα του με 2-1 στην Κύπρο, και προκρίθηκε πανηγυρικά στα Play Offs του Champions League.

Με μια επική εμφάνιση ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε το σε βάρος του 2-1 από την Κάραμπαχ στην Κύπρο, και την απέκλεισε νικώντας τη με 2-0 μέσα στο σπίτι της.

Όσον αφορά το παιχνίδι, η Κάραμπαχ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με την άνεση του 2-1 του πρώτου αγώνα αφήνοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων στην ομάδα του Τόμας Ντολ, η οποία στο 35ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ/πέναλτι του Τόμας Ντε Βισέντι ύστερα από ανατροπή του Σαντίκοφ.

Η Κάραμπαχ πίεσε με σκοπό να ισοφαρίσει το ματς, ωστόσο κάθε αντεπίθεση της κυπριακής ομάδας μύριζε γκολ το οποίο και ήρθε στο 68ο λεπτό με σουτ του Μάτιτς, το οποίο ήταν και το καθοριστικό για την πρόκριση του ΑΠΟΕΛ στα Play Offs του Champions League.

Οι Κύπριοι τώρα περιμένουν το νικητή του ζευγαριού Άγιαξ - ΠΑΟΚ.