Πόσο κόστισε στη Μπαρτσελόνα η χαμένη ευκαιρία του Ντεμπελέ; (vid)

Η Λίβερπουλ πέτυχε μια από τις πλέον ιστορικές ανατροπές στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, ωστόσο ακόμα και το 4-0 δεν θα της έφτανε αν ο Γάλλος είχε ευστοχήσει στο τετ α τετ με τον Άλισον στο 90'+5' του πρώτου αγώνα στο «Καμπ Νόου»!

«...σκορ πρόκρισης για τους «μπλαουγκράνα», το οποίο ωστόσο θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο αν ο Ουσμάν Ντεμπελέ δεν έχανε το πιο εύκολο γκολ της καριέρας του στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!».

Αυτό γράφαμε στο fosonline.gr μετά το 3-0 της Μπαρτσελόνα επί της Λίβερπουλ στο «Καμπ Νόου» μια εβδομάδα νωρίτερα.

Να που η χαμένη ευκαιρία του Γάλλου εξτρέμ στο 90'+5', όταν στο τετ α τετ με τον Άλισον κλώτσησε περισσότερο... χόρτο και λιγότερο μπάλα, κόστισε πολύ στους «μπλαουγκράνα».

Αν ο Ντεμπελέ είχε σκοράρει, τότε ακόμα και το αποψινό 4-0 δεν θα αρκούσε στους «Reds» για την πρόκριση στον τελικό!