Champions League: Νίκη κορυφής για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ - Γκέλαρε η Νάπολι (highlights)

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε εύκολα την Μπενφίκα με 3-1, ενώ η Νάπολι έμεινε στο 1-1 με την Ουνιόν για τη φάση των oμίλων του Champions League.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Ρεάλ Σοσιεδάδ τον εντός έδρας αγώνα με την Μπενφίκα. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο του ματς και επικράτησαν εύκολα των φιλοξενούμενων με 3-1.

Ο Μερίνο με κεφαλιά στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ενώ πέντε λεπτά μετά ο Ογιαρθάμπαλ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Οταμέντι και πέτυχε το 2-0. Λίγο αργότερα ο Μπαρενετσέα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι Πορτογάλοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Ράφα Σίλβα στο 50'.

Η Νάπολι δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ουνιόν στην Ιταλία. Οι «παρτενοπέι» προηγήθηκαν με τον Πολιτάνο και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0. Στην επανάληψη η ομάδα του Βερολίνου δεν τα παράτησε και ο Φοφανά στην αντεπίθεση χάρισε τον πρώτο βαθμό στους Γερμανούς.