Champions League: Νίκες με ανατροπή για Ατλέτικο και Σαχτάρ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 3-2 τη Φέγενορντ για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Μεγάλο «διπλό» της Σαχτάρ με 2-3 επί της Αντβέρπ.

Γκολ και θέαμα στα ματς που άνοιξαν τη σημερινή ημέρα (4/10) της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League με την Ατλέτικο Μαδρίτης να επικρατεί με 3-2 στην έδρας της επί της Φέγενορντ, ενώ η Σαχτάρ πήρε μεγάλο διπλό στην έδρα της Αντβέρπ επί σκορ 3-2.

Σπουδαία πράγματα έγιναν στον πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και τη Φέγενορντ με τις δύο ομάδας να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 2-2. Η ολική ανατροπή ήρθε για τους γηπεδούχους στην επανάληψη με τον Μοράτα να γράφει το 3-2 στο 47'.

Στο άλλο ματς που άνοιξε τη σημερινή αγωνιστική η Σαχτάρ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο στην έδρας της Αντβέρπ. Το 1-0 έκανε μόλις στο 3ο λεπτό ο Μούγια, ενώ στο 33' ο Μπαλικουισά έκανε το 2-0. Στην επανάληψη οι Ουκρανοί αρχικά μείωσαν με τον Σικάν στο 48' ενώ στο 71' ήρθε η ισοφάριση με τον Ρακίτσκι. Η ολική ανατροπή ήρθε στο 76' πάλι με τον Σικάν να γράφει το 2-3.